Jak interpretować wyniki tomografii komputerowej płuc?

Witam bardzo prosze o pomoc w zinterpretowaniu wyniku . Mojej mamie 3miesiace temu w wyniku tk wykazalo w 5 segmencie pluca lewego guzek o srednicy 0.45cm .Skape zmiany wlokniste u podstawy pluc . W srodpiersiu ani we wnekach pluc nie stwierdza sie obecnosci powiekszonych wezlow chlonnych . Natomiast teraz po 3miesiacach wynik prawie nie ulegl zmianie ale pokazal sie guzek o srednicy 0.3cm w 4segmencie pluca prawego . Bardzo prosze powiedzieć czy moze byc to cos groźnego? Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

Przyczyn może być wiele. Dlatego wskazana jest konsultacja z lekarzem pulmonologiem który skonfrontuje wynik badania TK płuc z obrazem klinicznym oraz innymi badania dodatkowymi. Wówczas mając pełen obraz będzie mógł postawić rozpoznanie.

Pozdrawiam.