Aparaty Holter 24h EKG

Mam pytanie jakiej firmy holtery 24h EKG są lepsze BTL czy Aspel? Czy istnieje jakaś darmowa przeglądarka wyników badania z holetar Aspel? Do odczytu plików z Aspel potrzebny jest HolCARD 24W, ale to program producenta. W badaniach spoczynkowych EKG u lekarza często na końcu jest wydruk z komunikatami i podobno aparaty wypisują tam GLUPOTY, czy Holter EGK tez może źle zinterpretować cos czy jednak aparaty są niezawodne, nieomylne i wynik podsumowania sztucznej maszyny jest 100% bez pomyłek?

Witam.

Ja mam lepsze doświadczenia z Holterami firmy Aspel, niestety nie znam żadnej darmowej przeglądarki wyników (może bezpośrednio w firmie coś podpowiedzą).

Nie. Wykonując badanie holterowskie EKG, podobnie jak przy bad. spoczynkowym wynik zawsze ocenia lekarz, nie sugerując się raportem z maszyny.
W przypadku badania holterowskiego jest to trudniejsze (bardziej czasochłonne), ponieważ materiału do przejrzenia jest zdecydowanie więcej.

Nie spotkałem się aby ktoś z moich kolegów lekarzy wydał wynik badania opierając się wyłącznie na automatycznej analizie (zbyt duże ryzyko błędów). Zawsze należy przejrzeć badanie i poprawić maszynę tam gdzie się pogubiła i coś źle zinterpretowała.

Pozdrawiam
wizytylekarskie.org