Artefakty w rezonansie magnetycznym
Dobry Wieczór. Mam pytanie: czy artefakty w rezonansie magnetycznym powstałe na WSKUTEK ruchu w maszynie, są przez radiologa od razu zauważane I wymienione w wyniku/opisie badania? , czy czasem nie da się tych artefaktów ruchowych wykryć? pzdr.

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Tak. Artefakty ruchowe (wynikające z poruszania się pacjenta) są wykrywane w trakcie badania, przez co czas badania wydłuża się.
Pozdrawiam.