Artefakty w rezonansie magnetycznym

Dobry Wieczór. Mam pytanie: czy artefakty w rezonansie magnetycznym powstałe na WSKUTEK ruchu w maszynie, są przez radiologa od razu zauważane I wymienione w wyniku/opisie badania? , czy czasem nie da się tych artefaktów ruchowych wykryć? pzdr.

Witam serdecznie,

Tak. Artefakty ruchowe (wynikające z poruszania się pacjenta) są wykrywane w trakcie badania, przez co czas badania wydłuża się.

Pozdrawiam.