Poruszanie się podczas badania rezonansem magnetycznym a czytelność wyniku
Moja 10 letnia córka miała dzis badanie głowy poprzez rezonans magnetyczny. Pierwsze badanie trwało zaledwie 5min. ponieważ córka nie pozwoliła go dokończyć, płakała , twierdziła że nie może oddychać. Po 5 godzinach rozmów i przekonywania córki że nic jej tam nie zagraża ponownie posziśmy na badanie rezonansem ( córka przebywa w szpitalu) , tym razem pozwoliła się przebadac ale podobno kręciła sie, coś zaswędziało więc próbowała sie podrapać, jednym słowem była niespokojna. Moje pytanie brzmi: czy pomimo tego wynik będzie na tyle czytelny aby lekarz mógł stwierdzic lub wykluczyc chorobę

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Artefakty ruchowe wpływają na jakość obrazu. Ale podejrzewam, że zostało to wychwycone w trakcie badania i i dana sekwencja została powtórzona.
Dlatego proszę się nie martwić i spokojnie czekać na wynik badania.
Pozdrawiam.