Czy mam powtórzyć badanie rezonansem?

Witam, czy jeżeli przy badaniu MR głowy wystąpiły liczne artefakty wywołane przez aparat ortodontyczny to powinno się powtórzyć badanie ale bez aparatu? Wynik badania z aparatem: Mózgowe i wewnątrzczaszkowe przestrzenie płynę w normie.

Wszystko zależy od obszaru, który miał zostać objęty badaniem. Jeżeli diagnostyka dotyczyła mózgowia, badanie nie wymaga powtórzenia. Jeśli rezonans miał objąć struktury twarzoczaszki, konieczny będzie powtórny rezonans.