Artroskopia barku i alloplastyka barku

Mój tata miał operację w maju 2013 r. artroskopię barku prawego, następnie po nieustaniu bólu w listopadzie 2013 r. alloplastykę barku prawego. Po dwóch miesiącach pojawiły się bóle prawej dłoni i po badaniu EMG stwierdzono ZCŃ i wykonano operację. Po operacji nie ma poprawy, ręka jest opuchnięta, bóle w III,IV,V palcu oraz nadgarstku przy poruszaniu. Czy diagnoza była prawidłowa i dolegliwości są naturalnym następstwem operacji? Jeśli nie, jaka to może być choroba?

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się ponownie do lekarza. Diagnoza ta jest bardzo prawdopodobna.