Astma oskrzelowa a miejsce zamieszkania i stosowanie leków

Na ile jest grozna astma oskrzelowa.Czy zmiana miesca zamieszkania z duzego miasta na wies lu nad morzem,jest zalecane.Czy ta choroba sie z czasem poglebia samistnie,czy lek "SYNBICORT"jest zalecany przez caly okres choroby? Dziekuje za odpowiedz!

Astma oskrzelowa to choroba przewlekła, która może ulegać zaostrzeniu pod wpływem wielu czynników. Jeżeli występuje alergia na pyłki np. traw,drzew,krzewów to narażenie na tego typu alergeny jest często większa na wsi niż w mieści.Choroba wymaga stałego nadzoru pulmonologicznego i stosowania leków w zależności od intensywności objawów. Symbicort jest jednym z leków stosowanych w astmie ale nie w każdym przypadku konieczne jest jego stosowanie.