Astygmatyzm i pogłębienie wady

Witam mam 18 lat i od dwóch lat mam astygmatyzm parę miesięcy temu wada znowu się pogłębiła obecnie mam 1 na prawe oko i 1,75 na lewe oko. Od początku informacja o wadzie wzroku mnie zdołowała. Mam pytanie, w jaki sposób mogę profilaktycznie dbać o wzrok, szczególnie podczas pracy przed komputerem ? Obecnie już czasami wariuje i nie wiem czy dobrze szanuje mój narząd wzroku a chcę, złagodzić postępowanie wady i być w miarę spokojny o swój narząd.

Witam.Proszę robić przerwy w czasie pracy przy kompie ok.15 minut. Patrzeć wtedy daleko np na Wawel albo coś .Ćwiczenia mięśni ocznych np daleko patrzeć na coś zielonego. Spać przed północą. Można też zastosować okulary do ćwiczeń tzw. wedyjskie. Ćwiczą one alternatywne miejsca w siatkówce. 20 min dziennie. Pozdrawiam serdecznie