Astygmatyzm u 18-letniej osoby a komputer

Witam mam pytanie. Mam mały astygmatyzm w wieku 18 lat. Ostatnio nie było mnie w domu nie miałem kontaktu przez 3 dni w ogóle z Komputerem i innymi akcesoriami i było dobrze, jednak po powrocie do domu przez parę dni miałem dużo pracy na komputerze do szkoły, ponieważ jeszcze się uczę i zaraz po powrocie przez parę dni długo spędzałem przez komputerem ze względu na pracę. I mam pytanie czy w takich przypadkach może dojść oprócz do zmęczenie do pogorszenia wzroku ?

Witam. Pan jeszcze rośnie i wada wzroku może się pojawić lub pogorszyć.Proszę normalnie używać kompa. Natomiast kontrole okulistyczne robić co 6 m-cy u tego samego doktora. Wtedy można się wypowiedzieć na temat progresji astygmatyzmu. Pozdrawiam