Atak drgawek a padaczka

Moja siostra miała jeden napad z drgawkami cała zsiniała i przestałą oddychać, trafiła po nim do szpitala na obserwację. Zrobiono jej tomografię, która wyszła ok. We krwi miała obniżony poziom glukozy i jakieś nieprawidłowości w EEG. W wypisie ze szpitala w miejscu rozpoznania napisano padaczka i przepisano jej leki przeciwpadaczkowe. Czy lekarz może stwierdzić padaczkę po pierwszym w życiu ataku tylko na podstawie nieprawidłowości w EEG?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jeden epizod drgawek nie pozwala na rozpoznanie padaczki. Konieczna jest właściwa diagnostyka. Pozdrawiam