Atak epilepsji u 23-latka

Witam, mam 23 lata i ostatnio miałem pierwszy atak epilepsji. Nigdy poważnie nie chorowałem, nie biorę używek, nie piję alkoholu. Byłem trochę zmęczony, ale to wszystko. W rezonansie, dopplerze i eeg nie zauważono żadnych niepokojących zmian, nie wiadomo nawet co mogło być powodem. Chciałbym się dowiedzieć czy jest prawdopodobieństwo, że mogę ponownie dostać ataku epilepsji w najbliższym czasie lub też jestem na nią chory? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest jednoznacznie udzielić odpowiedzi na Pana pytanie. Jeżeli w powyższych badaniach nie wykryto przyczyn napadu padaczkowego ciężko jest określić podłoże objawów. Należy obserwować i niestety nie da się określić prawdopodobieństwa wystąpienia kolejnego napadu.