Atak padaczki u 40-latki

padaczka Witam ponad tydzień temu miałam prawdopodobnie pierwszy w życiu atak padaczki .Mam 40 lat nigdy nie chorowałam .Dodam że bylam po siłowni i wzięłam gorący prysznic.Straciłam przytomność ,wydając jakiś krzyk ,nie oddałam moczu i nie byłam śpiąca po napadzie .W badaniu TK nic nie wyszło .Moje pytanie czy mógł to być atak po wysiłku ?Badanie EEG mam dopiero na 26 listopada.Bardzo się martwię że może się to powtórzyć nie chodzę już na siłownię.Joanna

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zmęczenie i wysiłek mogą wyzwalać napady padaczkowe. Konieczna jest dalsza diagnostyka neurologiczna. Pozdrawiam.