Ataki bólu jelit u 45-latki

Od jakiegoś czasu mam ataki bólu jelit. Atak pojawia się raz a kilka miesięcy (co 2-3 miesiące, czasem raz na pół roku). Ból zaczyna się w podbrzuszu i stopniowo przechodzi do góry. Jest bardzo silny. Przechodzi po buscopanie i tabletkach przeciwbólowych. Co to może być?

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy miała Pani jakeś operacje? cesarskie cięcie? powodem bólu moga być zrosty w jamie brzusznej które zaciskają jelito. Do postawienia dokładnej diagnozy konieczne jest badanie lekarskie.
Pozdrawiam