Częste bóle brzucha i wzdęcia 12 lat po operacji niedrożności jelit

Witam, od jakiegoś czasu mam częste bóle brzucha poniżej pępka, w środkowej części podbrzusza i wzdęcia. Czasem bóle są tak silne że zwijam się w kłębek i szybciej oddycham. 12 lat temu przeszłam operację niedrożności jelit po operacji zapalenia wyrostka robaczkowego. Czy mogły odnowić się zrosty? Dostałam do zrobienia morfologię, OB, elektrolity, cukier, lipidogram i żelazo. Boję się tylko że te badania nie będą wystarczające. Proszę o pomoc

Niestety, ale objawy jakie Pani przedstawiła mogą właśnie sugerować występowanie zrostów w jamie otrzewnowej. Takie zrosty trudno wykryć na podstawie badań obrazowych. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Być może skuteczne okaże się zastosowanie leków prokinetycznych, a być może konieczne okaże się leczenie operacyjne.