Awidność - dlaczego jest niska?

Witam. Jestem w 11 tygodniu ciąży. Pierwsze badanie wyszło IgG 64 IU/ml zlecone w 1 miesiącu. Następne badanie nadal dodatnie IgG 48 IU/ml i IgM 0,90 awidność IgG wyszła 0.1 czyli niska (ref. 0.3-0.4). Nadal nie przyjmuje leczenia, ale już umówiona jestem do lekarza specjalisty. Czy to wskazuje na wczesne zakażenie? Jak mniej więcej interpretować czas zakażenia po awidności 0.1? Czy zakażenie mogło wystąpić od świnki morskiej, która pojawiła się w domu na początku ciąży - jest w domu chociaż ja unikam bezpośrednio kontaktu z nią.

Redakcja abcZdrowie

Niska awidność przeciwciał w klasie IgG przeciwko T. gondii oznacza świeżą inwazję i wymaga leczenia, dlatego też proszę jak najszybciej zgłosić się do specjalisty chorób zakaźnych. Do zakażenia tym pasożytem dochodzi podczas obróbki surowego mięsa, jego próbowania, spożywania potraw niedogotowanych lub z grila.