Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania glukozy na czczo w 27. tygodniu ciąży

Witam serdecznie, Jestem w 27 tygodniu ciąży, w trakcie ciąży wykonano dwa badania glukozy na czczo z wyniki wyszły 75,7 i 80. W 24 tygodniu wykonano badania OGTT i wyniki wyszły: na czczo - 80 po 1 godzinie - 128 po 2 godzinach - 141 Miedzy pobraniem po jednej godzinie przeszłam około 800 metrów (w tym po schodach) Proszę o interpretację moich wyników, bo z informacji w internecie można oszaleć. Dodam również iż w moczu nie ma obecności glukozy. z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam Ewa
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Negatywne skutki palenia u kobiet w ciąży

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, wynik badania (w tym przede wszystkim prawidłowy poziom glikemii na czczo) wyklucza cukrzycę, jest on jednak w górnym zakresie normy i rozpoznać można w tej sytuacji nieprawidłową tolerancję glukozy, która może być stanem przedcukrzycowym. W obecnej sytuacji nie jest wymagane leczenie, natomiast przede wszystkim zwrócić należy uwagę na dietę. Z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza prowadzącego ciążę.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy