Badania hormonalne a mocne owłosienie dziecka

Moja córeczka urodziła się mocno owłosiona, wszyscy mówili że to normalne i się wytrze, jednak teraz ma 5 lat i oprócz bujnych włosów na głowie, ma ciemne włosy na plecach wzdłuż kręgosłupa i na łydkach dłuższe niż 2 cm. Endokrynolog stwierdził, że to nie hormony bo w miejscach intymnych włosy nie występują. Co z tym zrobić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli badania hormonalne wykluczyły endokrynologiczne podłoże dolegliwości to nie powinien Pan mieć powodu do niepokoju. Nadmierne owłosienie może mieć podłoże genetyczne czy występować u wcześniaków. W razie wątpliwości proszę udać się z dzieckiem na wizytę do pediatry.