Nadmierne owłosienie w czasie ciąży

Witam, Mój problem dotyczy owłosienia. Jestem brunetką o dość ciemnej karnacji i zawsze miałam więcej ciemnych włosów w różnych miejscach ( brzuch, przedramiona, całe nogi, niewiele w okolicy sutków). Obecnie jestem w 32 tyg ciąży z synem i zauważyłam od jakiegoś czasu wzrost owłosienia ( klatka piersiowa, baki, szyja, ramiona, plecy) oraz ściemnienie włosów tam gdzie już były. Nie są to włosy twarde i grube, ale jednak widoczne. Czy jest szansa, że po ciąży te włosy znikną?
KOBIETA ponad rok temu

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
Opisane przez Panią wystąpienie nadmiernego owłosienia jest wynikiem zmian hormonalnych, jakie dokonują się w organizmie kobiety w czasie ciąży. Zdecydowanie nie powinna mieć Pani jednak powodów do niepokoju. Po zakończeniu ciąży i połogu Pani gospodarka hormonalna wróci do normy, co spowoduje ustąpienie niepokojących Panią objawów.

0

Witam, jest taka szansa. Poziomy hormonów zmienią się i włosy przerzedzą się. Jeśli coś zostanie to polecam depilację laserową przy ciemnych włosach pójdzie jak z płatka. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty