Jak usunąć nadmierne owłosienie?

Kobieta lat 28. Mam problem z nadmiernym owłosieniem. Wąsik, szyja, broda, baki, brzuch, klatka piersiowa itd. Na początku wyrywałam je pęsetą, ale zaczęło być ich więcej,ciemniejsze i twardsze.Niektóre zabiegi z tego co czytałam nie dają 100% gwarancji. jak się tego pozbyć na stałe?tak by nie wróciły. Nie wiem już co robić,nie mam przez to pracy ani partnera.

Najlepszą metodą byłaby depilacja laserowa. Zabieg trzeba kilka razy powtórzyć a wynika to z fizjologii włosa. Usunąć możemy tylko włos w fazie anagenu a nie wszystkie włosy są naraz w tej właśnie fazie. Przydałoby się oznaczyć u Pani poziomy niektórych hormonów aby wykluczyć wcześniej zaburzenia endokrynne. Od tego bym zaczął.

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności proszę wykonać badania hormonalne. Jeżeli wszystko będzie w porządku warto rozważyć zabiegi epilacji laserowej. Seria zabiegów przy ciemnych włoskach oraz jasnej skórze przynosi dobre efekty. Należy jednak pamiętać, że nie ma jeszcze metody, która pozwoli dożywotnio pozbyć się włosów.

Pozdrawiam serdecznie.