Nadmierne owłosienie u kobiety

Dzień dobry. Mój problem polega na zbyt nadmiernym owłosieniu. Wolny testosteron wynosi u mnie 7,8. Niestety nie stać mnie na depilacje laserową. Jestem brunetką, a każda depilacja jaką wykonuje, kończy się tym, że na drugi dzień odrastają mi włosy. Co mogę zrobić aby spowolnić odrastanie włosów? Nie mogę pozwolić sobie na to aby codziennie się depilować, gdyż za bardzo podrażnia to skórę moich nóg.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Niestety nie podała Pani jednostek i nie jestem w stanie ocenić, czy otrzymany wynik mieści się w granicach normy. Nadmierne owłosienie może być związane z podwyższonym poziomem testosteronu we krwi, ale może również być uwarunkowane genetycznie.Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/nadmierne-owlosienie W celu uzyskania interpretacji wyników badań zalecam wizytę u lekarza endokrynologa lub ginekologa. Pozdrawiam.