Nadmierne owłosienie i pocenie u 16-latki a hirsudyzm

Witam, jestem 16 letnia dziewczyną i mój problem polega na nadmiernym owłosieniu. Mam włosy praktycznie wszędzie oprócz wewnętrznej strony stóp i dłoni. W niektórych miejscach są jasne a w innych np na brzuchu ciemne. Zdarzają się na dekolcie pojedyncze czarne włoski i na brodzie. Dodam, że mam także problem z nadmiernym poceniem, duże wahania nastroju i czasami nieregularne miesiączki. Jestem już zapisana do endokrynologa jednak ide dopiero za miesiąc. Czy to może być histuryzm ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, Na podstawie podanych objawów rozpoznanie hirsutyzmu jest u Pani bardzo prawdopodobne. Należy jednak pamiętać, że hirsutyzm jest jedynie objawem zaburzeń endokrynologicznych, dlatego w celu rozpoznania dokładnej przyczyny zaburzeń zalecam kontakt z endokrynologiem.