Badania hormonalne i podejrzenie PCOS

Niedawno robiłam badania hormonalne, ponieważ mój lekarz podejrzewa PCOS. Proszę o intepretację badań. Wizytę kontrolną mam dopiero za miesiąc, a nie wiem czy powinnam się czegoś obawiać. Badania były robione w 3 dniu cyklu: TSH - 1,930 µIU/ml FSH - 6,06 mIU/ml LH - 11,03 mIU/ml Testosteron wolny - 5,31 pg/ml 17-hydroprogesteron - 2,65 ng/ml FT4 - 1,36 ng/dl Estradiol - 34,71 pg/ml Prolaktyna - 15,25 ng/ml Androstendion - 5,12 ng/ml

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wyniki interpretuje się w zestawieniu z normami swoistymi dla laboratorium, które różnią się w zależności od stosowanych odczynników. Jednakże biorąc pod uwagę ogólne normy wyniki są prawidłowe.