Badania hormonów a wypadanie włosów

Witam. Mam 21 lat i od jakiegoś czasu zaczęły mi bardzo wypadać włosy. Zrobiłam różne podstawowe badania, a oprócz tego na tarczyce TSH. Badania podstawowe (mocz, krew, glukoza) wyszły w normie, a TSH był przekroczony. Norma była 4,20 a ja miałam 4,98. Byłam u Pani endokrynolog i przepisała mi Letrox 50 i kazała spożywać pół tabletki. Po miesiącu zrobiłam znowu badania i wyniki TSH wzrosły do 7.28. FT4 - 1.34, P/c anty TPO 10.38, anty TG 19.21. Czy wyniki są prawidłowe dla mojego wieku ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom TSH jest stanowczo za wysoki dla wieku. Sugeruję ponowną konsultację ze specjalistą endokrynologiem. Być może konieczne będzie zwiększenie dawki Letroxu.