Badania konieczne w przypadku dobierania odpowiednich tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry! Jakie badania powinien zlecić lekarz ginekolog przy wyborze tabletek antykoncepcyjnych, biorąc pod uwagę że pacjentka ma niedoczynność tarczycy i przyjmuje Euthyrox 112ug, ponadto ma nieregularne miesiączki? Czy w takim przypadku jest zalecany jakiś konkretny typ tabletek antykoncepcyjnych?

Przed każdą formą antykoncepcji należy natomiast zebrać dokładny wywiad, ze szczególnym zwróceniem uwagi na chorobę zakrzepowo-zatorową u pani jak i w rodzinie, na ewentualną trombofilię (raczej by pani już wiedziała), migreny, nadciśnienie tętnicze.