Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania krwi i moczu przy gorączkowaniu u 6-latki

Witam, moja 6 letnia córka gorączkuje 5 dobę ma katar i pokasłuje, w 5 dobie przy 39 stopniach miała zrobione badanie moczu (prawidłowe) i krew wyniki OB - 27 CRP - 2.39 Lekarz nie przepisał żadnego antybiotyku. Dziś jest 6 doba i pierwsza zarazem już bez środków przeciwgorączkowych (jest teraz 37,2). Temperatura dziś wyraźnie się obniżyła ale jest nadal stan podgorączkowy. Czy powinna mieć podany antybiotyk, .
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Najwyraźniej lekarz w czasie badania lekarskiego stwierdził infekcję wirusową dlatego nie podał antybiotyku. Przy infekcji wirusowej antybiotyki nie mają sensu. Proponuję udać się do lekarza ponownie w celu kontrolnego badania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy