Badania krwi oznaczające białaczkę

Witam mam pytanie odnośnie wyników mojej mamy(55 lat) poniewaz ma bardzo nie ciekawe wyniki była w szpitalu 2 tygodnie miała przetaczaną krew i wypuszczono ja bez postawienia diagnozy. Na dzień dzisiejszy wyniki znowu sa niepokojace FERRTYNA 439,7, hemoglobina 9,2 , erytrocyty 2.94 , hematokryt 28,4 , limfocyty 1,49, . Prosze mie powiedziec czy moze to oznaczac bialaczke dodam ze tata zmarł na bialaczke w wieku 42 lat , babcia na raka płuc i trzustki 59 lat. Ja mam 30 lat czy tez mi grozi biała

Białaczka nie jest chorobą genetyczną i dziedziczną więc proszę się nie martwić. Z tego co czytam to problem ma pani mama. Za mało danych, żeby stawiać jakieś rozpoznania. Sądząc jednak z tego że podwyższony jest poziom ferrytyny, a jest anemia to można myśleć o tzw zespole mielodysplastycznym ( takie schorzenie białaczkopodobne, które często przechodzi w "prawdziwą "białaczkę.) Może to też być anemia aplastyczna lub reumatoidalne zapalenie stawów. Pani mama musi być diagnozowana dalej najlepiej w poradni hematologicznej.