Badania na boreliozę i dodatni wynik vLse

Witam, zrobilam badanie na borelioze igg vLse wyszedl dodatni, co oznacza vLse??????? teraz czekam na igm, jakie jest prawdopodobienstwo ze wyjdzie dodatnie??

Magdalena Mroczek

VlsE to lipoproteina zewnętrznej błony komórkowej borelii. anty VlsE mogą wystąpić zarówno na wczesnym jak i na późnym etapie zakażenia. To który to etap zakażenia pozwoli rozróżnić badanie IgM. Niestety nie da się odpowiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo, ze wyjdzie dodatnie.