Badania na HIV robione po przeziębieniu

Mam 20 lat i od pewnego czasu nęka mnie myśl, że mogę mieć HIV. W zeszłym roku spałam z chłopakiem bez gumki. Wtedy jeszcze nie bardzo mnie tknęło z tym ale ostatnio ta myśl często nie daje mi spokoju. Dzieje się tak, ponieważ nie wiem czy powiedziałby mi prawdę. Boję się zrobić badań na HIV. Co mam zrobić? I w razie jakbym miała robić badania na HIV to ile trzeba czekać po przeziębieniu aby test był wiarygodny?

Witam! Jeśli ma Pani jakąkolwiek wątpliwość - zbadać się czy nie to odpowiedź brzmi: tak. Lepiej wykonać test i wiedzieć, jaki jest wynik. Jeśli będzie ujemny to będzie mogła Pani spać spokojnie. W przeciwnym wypadku będzie można włączyć leczenie jak najszybciej. Może Pani udać się na badanie kiedy Pani wyzdrowieje.