Czy badanie HIV po 5 miesiącach od ryzykownej sytuacji jest wiarygodne?

Dzień dobry, chciałbym uzyskać informacje czy zrobione badania na hiv Ag/Ab combo po 5 miesiącach od ryzykownej sytuacji całkowicze wykluczają zakażenie wirusem HIV ? Wcześniej również robiłem badania między innymi w 4 tyg. 8 tyg. Oraz 12. Zrobiłem również badania na hcv,hbv oraz Kiłe również wszystko ujemne. Natomiast mam takie prądy w nogach od jakiegoś czasu i brzydki obłożony język. Czy zrobione takie testy po tym czasie ,5miesiecy) wykluczają te wirusy i mogę spać spokojnie ?
MĘŻCZYZNA, 36 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

standardowe testy na HIV, takie jak testy “combo”, są bardzo skuteczne i zazwyczaj pozwalają na wczesne wykrycie zakażenia HIV. Wykonanie ich po 5 miesiącach od ryzykownej sytuacji powinno dać wiarygodny wynik, dlatego też, jeśli test dał wynik ujemny, jest to bardzo dobry znak i prawdopodobieństwo zakażenia wirusem HIV jest niewielkie.

Co do innych infekcji, które Pan wymienił, przeprowadzone badania również powinny wyjść wiarygodnie. Jeśli wszystkie te badania wyszły negatywnie, to może Pan spać spokojnie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wynik-testu-hiv-combo-jest-wiarygodny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.