Czy taki wynik testu na HIV potwierdza brak zakażenia?

Witam. Proszę o pomoc wykonywałem test na hiv metoda Ag/Ab combo po 6 oraz 8 tygodniach wynik ujemny. Czy mogę już być pewny że jestem zdrowy ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

test na wykrycie wirusa HIV przeprowadzany metodą AG/AB combo powinien go wykryć w okresie od 2 do 8 tygodni po zakażeniu. Jeżeli został on przeprowadzony poprawnie i wynik wyszedł negatywny, to najprawdopodobniej może być Pan spokojny.

Dla pewności może Pan powtórzyć test po 12 tygodniach, jednak w obecnej sytuacji nie jest to raczej wskazane. Na ten moment z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że nie jest Pan zakażony wirusem HIV.

Więcej informacji dotyczących testowania w kierunku wykrycia wirusa HIV znajdzie Pan w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/badania-na-hiv

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.