Czy wykonanie badania na obecność wirusa HIV Ag/Ab można uznać za wynik wiarygodny?

Czy wykonanie badania na obecność wirusa HIV Ag/Ab (Combo), testem immunochemicznym metodą immunochemiczną CMIA - wynik ujemny - w 10. tygodniu od ryzykownej sytuacji, można uznać za ostateczny? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Zgodnie z obecnymi zaleceniami brak zakażenia wirusem HIV można stwierdzić w przypadku negatywnego wyniku testu CMIA po 12 tyg. od ryzykownej sytuacji.