Badania nad lekiem Bitopertin na objawy negatywne

Slyszalam ze trwaja badania nad lekiem na objawy negatywne-bitopertin. Podobno nie sprawdzil sie w trzeciej fazie testow. Czy to znaczy ze jednak nie jest skuteczny? Na czym polegala ta faza testow?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Faza III polega na randomizowanym badaniu na dużej grupie pacjentów (300–3000 lub więcej osób). Ma na celu pełną ocenę skuteczności nowej terapii.