Badania płodności partnerów w trakcie starań o dziecko

Witam, staramy się z partnerem o dziecko od 2 lat. Narzeczony zrobił badania okazało się że ma małe problemy i zażywa leki. Nie wiem co dalej. Czy powinnam iść również wykonać jakieś badania ? Czy tylko przystawać na tym że to problem tylko partnera ? A może też po mojej stronie jest coś nie tak ? Co robić ?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że ma Pani do wyboru 2 drogi. Pierwsza z nich to taka, że będzie Pani czekać aż parametry nasienia partnera się poprawią i następnie będziecie Państwo czekać, aż Pani zajdzie w ciąże. Natomiast druga droga to jednak wykonanie badań także u siebie ponieważ podaje Pani, że są to małe problemy partnera. Myślę jednak, że wykonanie badań także u siebie będzie lepszym rozwiązaniem ponieważ przy np. poprawie zdrowia partnera gdy nadal nie będzie efektu w postaci ciąży, kolejne badania u Pani wydłużą tylko czas, dlatego lepiej je zrobić teraz.