Jakie badania wykonać, by sprawdzić przyczyny niemożności zajścia w ciążę?

Witam,staramy się o dziecko od 2 lat.W końcu partner zrobił badania. wyniki były złe.Dostał tabletki, a ponieważ pali od kilku lat marihuanę lekarz zalecił odstawienie jej. I wykonanie badań ponownie po 4-6 tygodniach.Wtedy zobaczymy czy wyniki się poprawiły czy problem tkwi gdzie indziej. Zastanawiam się jednak czy problem nie tkwi tez ze mną. Nie wiem co robić czy też powinnam się przebadać? Jeżeli tak jakie badania mam ja wykonać ? Czy stać przy stanowisku że wina leży po stronie partnera ?

Lek. Tomasz Budlewski

Oczywiście istnieje takie ryzyko, że również u Pani występują jakieś przyczyny. Proponuję zgłosić się do ginekologa, który zaleci odpowiednie badania hormonalne. Proponowałbym przebadanie się również u Pani ponieważ jeśli wyjdzie u partnera wszystko w porządku to tylko stracą Państwo czas na diagnostykę u Pani, dlatego warto byłoby wykonać te badania w okresie czasu na poprawę parametrów nasienia.