Badania poniżej normy: MPV, LUV

Witam, odebrałam dziś wyniki morfologii, i badania moczu. Wszystkie wyniki są w normie poza MVP i LUC%. Norma dla MVP w moim badaniu to 9-13, ja mam 8,4, a LUC% 0-2,5, a ja mam 2,9. Jakie mogą być przyczyny i co powinnam zrobić?

Udać się z wynikami do lekarza rodzinnego; znając Panią chyba uśmierzy obawy.
Wyniki dotyczące płytek (MVP) często nie mają standaryzacji na danym aparacie i w zasadzie się ich nie interpretuje, jeśli liczba płytek jest prawidłowa. Wartość LUC prawdopodobnie będzie w kolejnym badaniu w normie.