Badania poziomu fosforu i wapnia

Witam. Mam pytanie, odebrałam dzisiaj wyniki swoich badań i poza normę wychodzą wapń i fosfor. wapń to 17,5 mg/dl, N:7-11, fosfor 1,7 mg/dl, N:2,5-4,8. Dodam, że suplementuję witaminę D od grudnia (4 000 j). Co może być tego przyczyną??

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest rozszerzenie diagnostyki, wykonanie takze dobowych zbiorek moczu na powyższe mikroelementy. prosze koneicznie udać się do lekarza rodzinnego.