Badania poziomu testosteronu u 22-latki

Witam, mam 22 lata i kilka dni temu zrobiłam testy na poziom testosteronu, co zalecił mi lekarz dermatolog.Badania wykazały: 0,40 ng/ml. Dziś podczas wizyty zaniepokoiła mnie troszkę interpretacja tych wyników przez Pana doktora, powiedział, że taki poziom testosteronu mają 40-letnie kobiety. Czy powinnam się tym bardzo martwić? Kolejną wizytę mam dopiero za miesiąc, a jestem bardzo zaniepokojona. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez poznania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.