Badania prolaktyny u 19-letniej kobiety

Witam, dziś odebrałam wyniki badania prolaktyny i mam taki wynik : 718,1 a norma dla nieciężarnej to 83-622. Czy to oznacza, że mam o dużo podwyższone i co dalej z tym zrobić.

Lek. Katarzyna Szymczak

A jakie ma pani objawy? Sugeruję wizytę u endokrynologa, być może konieczne będzie badanie poziomu prolaktyny w teście z metoklopramidem (diagnostyka przyczyny podwyższonego poziomu).
Pozdrawiam