Badania przy potwierdzeniu PCOS

Witam, od dwóch lat, po spadku wagi (z 60 kg do ok 44kg przy wzroście 163cm) zmagam się z brakiem miesiączki.Przepisanno mi CycloProgynova.W maju odstawiłam tabletki, misiączka nie pojawiła się.Obecnie waże 52 kg(od września przybierałam na wadze). Ostatnio inny ginekolog po badaniu USG stwierdził zespół policystycznych jajników.Wykonałam także badania: glukoza na czczo : 83,7; po 2h: 172,7mg/dl; insulina 2,11uU*ml; Fsh 7,23 mlU/ml; LH: 3,18 mlU/ml; testosteron: 0,305 ng/ml.Proszę o opinię.

Lek. Tomasz Budlewski

prosze koniecznie ponownie udać sie do lekarza ginekologa, po badaniu bedzie mozna zalecic odpowiednie dalsze postępwoanie.