Badania TSH przy diagnozie Hashimoto

witam, mój 6 letni syn ma od września 2015 zdiagnozowaną hashimoto (przy ths 10). Pani doktor dała nam eutyrox 25, następne badania wykazały tsh 1,33 (grudzień 2015) natomiast aktualne tsh wynosi 22,11- wynik mnie przeraził a wizytę u pani doktor mamy za 2 tygodnie. Co to może być i dlaczego taki ogromny wynik. Nie wiem co mam robić, czy mogę czekać te dwa tygodnie.

Szanowna Pani, TSH to nie choroba.
W autoimmunologicznym zapaleniu tarczycy czyli w chorobie Hashimoto poziom TSH ( hormon przysadki regulujący czynność tarczycy ) wzrasta zawsze bo zbyt niskie są stężenia hormonów tarczycy, Choroba prowadzi bowiem do ubytku komórek tarczycy. Leczenie jest proste 1 tabl. / dziennie = ale wymaga dobierania odpowiedniej dawki co 2-3 miesiące, żeby nie dopuścić do niedoczynności tarczycy. TSH stopniowo będzie się normalizować miarę w stopniowego ( ale nie b. szybkiego) zwiększania dawek Euthyroxu. Do czasu wizyty u p. Doktor można zwiększyć dawka do 2 tabl. = 50 ug/dz. Po zbadaniu synka P. Doktor ustali dalsze leczenie. Spokojnie, nie ma niebezpieczeństwa. TSH to oznaka dobranego leczenia a nie ciężkości choroby :)