Badania w kierunku HIV i HCV w poradni rodzinnej

Czy w poradni jest możliwość wysłania krwi na testy na HIV, HCV i inne tego typu choroby? Jeśli tak to czy jest to płatne? Chciałabym wykonać takie testy i jestem ciekawa czy jest taka możliwość wychodząca od lekarza rodzinnego...

Witam!
Lekarz Rodzinny nie może zlecić takich badań, może natomiast wystawić skierowanie do Poradni Chorób Zakaźnych, skąd specjalista może skierować na bezpłatne wykonanie badań. Prywatnie badanie przesiewowe na HCV kosztuje ok. 30zł, można je wykonać w większości komercyjnych laboratoriów bez skierowania.
Testy na HIV można bezpłatnie wykonać w ramach programu przesiewowego, podaję stronę www gdzie znajdzie Pani informacje na temat testów i miejsc gdzie można wykonać badania. Wyniki takich badań są objęte tajemnicą.

http://www.aids.gov.pl/pkd/