Badania w kierunku zakażenia chorobami wenerycznymi

Witam! Wiem, że mnie zdradził, bo sam się do tego przyznał. Powiedziałam, że chcę aby zrobił badania czy jest zdrowy (on twierdzi, że jest, bo nic mu nie dolega). Zrobił badanie WR, gdzie wynik był ujemny i powiedział, że w laboratorium powiedzieli mu, że to badanie wystarczy, ja uważam że nie. Jakie konkretnie powinien wykonać jeszcze badania bym upewniła się w 100 %, że jest całkowicie zdrowy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam! Na poczatku zaznaczę, że 100% pewności nie będzie miała Pani nigdy - zawsze istnieje ryzyko wyniku fałszywie ujemnego czy tzw."okienka serologicznego" - dlatego wskazana jest wizyta u wenerologa, który przeprowadzi wywiad, ustali choćby przybliżony termin kontaktu ryzykownego i zaleci wykonanie niezbędnych badań - wśród nich znaleźć się powinny m.in. - badania w kierunku zakażenia HIV, rzęsistkiem pochwowym, Chlamydia trachomatis, Ureaplasma spp. Warto wykonać również cytologię szyjki macicy i badanie w kierunku zakażenia HPV. W zależności od ustaleń podczas wywiadu i badania lekarskiego lekarz zalecić może inne badania lub powtórzenie np. badania w kierunku kiły. Pozdrawiam