Badania wykluczające neuralgię nerwu trójdzielnego

Prosze o porade jakie badanie wykonac na wlasna reke,aby wykluczyc neuralgie nerwu trojdzielnego?Czy mri tego miejsca? Mialam robione mri mozgu,czy to badanie pokazaloby ew.problem z nerwem?

Neuralgia jest chorobą rozpoznawaną na podstawie objawów klinicznych ( rodzaj, umiejscowienie, charakter bólu itd...) a nie badania dodatkowego.
Nerw trójdzielny jest nerwem przewodzącym bodźce czuciowe z twarzy i głowy. Ból może być rezultatem bezpośredniego podrażnienia nerwu: zapalenia toczącego się wokół niego, jego uszkodzenia lub uciskania przez tętnice lub żyły bądź niedokrwienia. Często zdarza się, że przyczyny neuralgii nie można znaleźć.
Podstawowym badaniem jest MRI mózgu, często z opcją angio, które pozwala odróżnić neuralgię o znanej przyczynie ( o nich powyżej) od neuralgii o nieznanej przyczynie.
Badanie MRI pozwala również wykluczyć inne choroby, objawiające się podobnym bólem np guz kąta mostowo móżdżkowego, stwardnienie rozsiane.
Taki ból może towarzyszyć ostremu zapaleniu miazgi zębowej, zmianom zwyrodnieniowym w stawach skroniowo-żuchwowych, zapaleniu zatok przynosowych, chorobom oczu i uszu.