Wybór implantu zęba i neuralgia nerwu trójdzielnego

Usunięto i mi zab pod którym mam neralgie nerwu trojdzielnego jest to 5 lewa w szczęście doktor powiedział że mam za mało miejsca na implant dwuczęściowy i może mi zaproponować jednoczęściowy. Oprócz tego oszlifowane mi przeciwstawne piątkę pionowo aby zrobić miejsce na aparat ortodontyczny. Ząb był 2 tyg wcześniej leczony na nadwrazliwosc. Obecnie boli przez caly dzien i podejrzewa neuralgie to opinia innego dentysty. Bo w pierwszej klinice kazali leczyć kanalowo jak będę w Polsce w pazdziernik

Witam serdecznie,
Opisywane objawy nie do końca odpowiadają typowemu obrazowi neuralgii. Warto wykonać pełniejszą diagnostykę w przypadku niejednoznacznych diagnoz i dokładnie skonsultować. Jeśli coś nas niepokoi, należy porozmawiać z lekarzem, aby wyjaśnił kwestie związane z leczeniem.
Jeśli chodzi o implanty, to decyzja odnośnie miejsca na implant jest podejmowana na podstawie tomografii komputerowej (trójwymiarowy obraz kości). Jest też możliwość wykonania zabiegów zwiększających ilość dostępnej kości (augmentacja kości, podniesienie zatoki szczękowej, rozszczepienie wyrostka itp.).

Witam,
Neuralgia nie dotyczy pojedynczego zęba - raczej obejmuje większą okolicę i nie tylko zęby ale i tkanki miękkie. Mówi Pani o przeprowadzonej ekstrakcji i planowanym leczeniu ortodontycznym. Możliwe ,że nadwrażliwość zębów wynika z przeciążeń zgryzowych. Wymaga to odpowiedniej diagnostyki rentgenowskiej i analizy modeli Pani zębów.
Pozdrawiam,
lek.stom.Łukasz Wojszwiłło
www.dentalcorner.pl

Witam,co prawda trudno na odległość stwierdzić czy powodem bólu jest neuralgia czy zapalenie miazgi, ale historia choroby raczej każe skłaniać się do leczenia kanałowego. Zęby, które miały dużą nadwrażliwość, po zeszlifowaniu zaczynają boleć jeszcze bardziej. Radzę poszukać jeszcze raz pomocy u lekarza, ewentualnie podczas następnej wizyty w kraju, jeżeli ząb nie boli zbyt mocno. Pozdrawiam Urszula Jarosz