Badanie bilirubiny a problemy z wątrobą

Witam serdecznie;- ) prosze o porade w sprawie wyników męża.AST 77, ALT 192,Bilirubina 1,39. czy to objawy problemów z wątrobą ,? nadmieniam ze mąż nie pije alkoholu i nigdy na nic nie chorował? U mnie wykryto zapalenie wirusowe wątroby i czy to możliwe ze mąż też sie zaraził?pozdrawiam serdecznie

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od tego jaki rodzaj wirusa u Pani występuje. Z badań wynika, że patologia na pewno dotyczy wątroby. Może to być np. stłuszczenie, stłuszczeniowe zapalenie wątroby, uszkodzenie toksyczne i wiele innych. Konieczne są dodatkowe badania. Możliwa jest także wystąpienie wirusowego zapalenia wątroby także u męża. Proponuję zgłosić się do lekarza chorób zakaźnych.