Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie ciśnienia ocznego u 32-latki

Witam mam 32lata, od jakiegoś czasu kontroluje ciśnienie w oczach, dziś np miałam 20,8 (po ponownym przeliczeniu bo mam grubszą rogówkę), ale często ciśnienie mam w granicy 20-21, dr. zleciła mi GDX zrobiłam i też jak to określiła jest na górnej granicy normy, ale jakieś zmiany już są widoczne w wyniku gdx. mam taki wynik TSNIT OD-44,6 OS-47. Superior OD-52,2 OS-55,2. Inferior OD-61,5 OS-60,4. TSNIT OD-25,3 OS-25,1. Inter-eye 0,96. NFI OD-24 OS-23 Czy powinnam już dostać leki na obniżenie ciś.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Wzrost ciśnienia śródgałkowego

Czym jest ciśnienie śródgałkowe? Jakie to ma wpływ na funkcjonowanie organizmu? I wreszcie co wywołuje jego wzrost? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Witam. Ma Pani wynik GDX w granicach normy, NFI nie przekracza wartości 30,0. Jakie ma Pani CCT - grubość rogówki ? Jezeli rogówka jest gruba to zawsze kilka punktów ciśnieniowych odejmuje się od ciśnienia które wyszło w badaniu. Myślę że na razie powinna Pani kontrolować jak do tej pory ciśnienie w oczach i co ok pół roku-rok wykonywać badanie obrazowe tarczy nerwu wzrokowego np GDX i zrobić również pole widzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy