Badanie CRP przed szczepieniem przeciwko pneumokokom

Witam, posiadam skierowanie na badanie CRP ( ilosciowe) w związku z planowanym szczepieniem p/pneumokokom - jestem osobą dorosłą.Czy to badanie musi być wykonane na czczo? I na ile przed szczepieniem? Czy wykonując badanie na początku tygodnia , zasadne jest zaszczepić się pod koniec? I czy to szczepienie można wykonać równolegle z z szczepieniem przeciwko grypie, jaki okres odstępu jest konieczny miedzy szczepieniami.Proszę o poradę

Witam!
Badanie poziomu CRP należy wykonać z niewielkim wyprzedzeniem przed szczepieniem, najlepiej 2-3 dni wcześniej, ale odstęp 4 dni jest akceptowalny. W badaniu tym chodzi głównie o wykluczenie reakcji zapalnej w organizmie przed planowanym szczepieniem. Jak w przypadku większości badań lepiej do pobrania krwi zgłosić się na czczo, nie jest to jednak niezbędne. Można jednocześnie wykonać szczepienie przeciw pneumokokom i grypie, wstrzykując preparaty w dwa różne miejsca.