Szczepienia przeciw grypie w ciąży

Witam serdecznie, Jestem w 37 t.c. Polozna zlecila mi wykonanie szczepienia przeciw grypie z racji ze jest okres jesienno-zimowy i nei trudno o przeziebienie. Jakos nei mam przekonania co do szczepienia w ciazy. Co wiecej widze na forach ze zdania na ten temat sa podzielone. Nie wiem co lepsze, szczepienie czy jego brak i ryzyko ze sie przeziebie a po tym wystapia jakies powiklania... Jakie jest Panstwa zdania na temat szczepienia przeciwko grypie w 3 trymestrze ciazy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Warto zaszczepić się przeciwko grypie. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę.