Kiedy się można szczepić przeciw grypie w ciąży?

Witam,
jestem w 30-tym tygodniu ciąży. Przeczytałam artykuł informujący o poważnym zagrożeniu epidemii grypy w tym roku. Czy jest sens szczepić się przeciw grypie jeszcze w moim przypadku?
Z tego co wiem, szczepionce zajmuje min. 2 tyg., żeby wytworzyć przeciwciała. Jest początek listopada. Szczepić się na tym etapie ciąży, czy lepiej nie?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
W Polsce zastosowanie szczepionki przeciwko grypie jest rozważane od drugiego trymestru ciąży. Decyzja o szczepieniu zależy od indywidualnych wskazań. Zależne jest to m.in. od schorzeń występujących u kobiety ciężarnej np. astmy.
Konieczna jest wizyta u ginekologa, aby podjąć decyzję o szczepieniu. Początek listopada jest dobrym czasem na ewentualne wykonanie szczepienia.

Pozdrawiam