Czy w ciąży warto się szczepić przeciwko grypie?

WQitam serdecznie ,chcialam zapytac czy o szczepienie przeciw grypie w ciazy , obecnie jestem w 32 tygodniu i mieszkam na stale za granica gdzie rutynowo oferowane jest szczepienie przeciw grypie i krztusciowi wszystkim kobietom w ciazy. Na krztusiec juz sie zaszczepilam natomiast co do grypy mam mieszane uczucia po rozmowie z kolezanka ktorej lekarz rzekomo odlecil to szczepienie ze wzgledu na niebezpieczny sklad szczepionki ktory moze zaszkodzic dziecku . Prosze o pomoc . Dziekuje .

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego ciążę.